Chociaż na początku wspólnego życia nikt nie myśli o rozwodzie, to czasami życie tak się układa, że jest to jedyne wyjście. W takiej sytuacji zdecydowana większość adwokatów poleca ugodowe i szybkie załatwienie spawy, które nie tylko ogranicza koszty związane z prowadzeniem sprawy rozwodowej, ale zaoszczędza też sporo czasu i nerwów. Jest to najszybsza i najprostsza opcja na zakończenie małżeństwa.

Rozwód za obopólnym porozumienie partnerów – dlaczego warto?

Sporo adwokatów zajmujących się sprawami rozwodowymi poleca swoim klientom rozwód za porozumieniem stron. Takie rozwiązanie – w sytuacji, gdy już nie ma szans na uratowanie małżeństwa – posiada wiele plusów (choć sama sytuacja nie należy do szczęśliwych). Podstawowe powody, dla których warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie to:

  • ustalenie wszystkiego podczas negocjacji (bez konieczności ujawniania wielu prywatnych spraw na sali sądowej)
  • krótki czas trwania postępowania sądowego (zazwyczaj wszystko – wraz z podziałem majątku – nie trwa dłużej niż trzy miesiące)
  • oszczędność pieniędzy

Rozwód za porozumieniem stron to niewątpliwie najszybsza i najlepsza opcja na zakończenie małżeństwa. Jednak nawet w takiej sytuacji warto skorzystać z usług zajmującego się sprawami rozwodowymi.

Kategorie: Porady